Slavíci v zahradě

Interaktivní část festivalu

Kdo umí zpívat a smát se, ten se neleká žádného neštěstí. (české přísloví)

Dílny pro děti

Dílny pro děti budou probíhat mezi 10h a 17h

„Vyrob si“

Heřman Mensa vám vyrobí flétnu z mrkve

V tomto stánku si budete moci vyrobit své vlastní hudební nástroje! Na výběr bude například osvědčená flétna z mrkve či chřestidlo z ping-pongových míčků. Účelem je postupně vytvořit „zeleninový orchestr“ a kdo se na svůj nástroj naučí hrát, bude moci ve vybraných chvílích vystoupit jako jeho člen na pódiu!

„Zanotuj si“

Jiřina Marešová si s vámi zamuzicíruje na mrkev a jiné netradiční nástroje

Zde si můžete vyzkoušet náš „křikoměr“ a další jedinečné vynálezy. Ukážeme vám, že noty nemusí být jen strašidelná změť nepochopitelných čárek a teček na papíru, ale že si s jejich pomocí můžete zahrát třeba vylepšené Člověče, nezlob se nebo originální hru „Had“, při které vyhrává ten, kdo se nezamotá v točitém bludišti!

„Namaluj si“

Tereza Indráková má pro vás připraveny neformální způsoby, jak si namalovat písničku

Co vidíte, když si při poslechu hudby zavřete oči? Možná to jsou různé krajiny nebo zvláštní útvary ve Vesmíru, anebo jen tma, avšak doprovázená hlubokým citem. Ať už to máte jakkoliv, zde si budete moci svou představu namalovat nebo jinak výtvarně ztvárnit. Stánek „Namaluj si“ je prostorem pro vaši potěchu a pro sdílení toho, co hudba maluje v našich představách a srdcích.

„Zamuzicíruj si“

Nikola Zasman vám ukáže jak si i bez not můžete zazpívat

Přijďte si zamuzicírovat. Hraní na hudební nástroje není jen otázkou talentu. Měl by k němu mít přístup každý a vedoucí stánku – Nikola Zasman – vám ukáže jednoduché a efektní nástroje, na kterých můžete začít. Pomůže vám také ovládat vaše flétny z mrkve a další nástroje, které si vytvoříte ve stránku „Vyrob si“.