Slavíci v zahradě

Účinkující

Setkání se zúčastní:

Lektoři dílen

Petr Šušor

„Hodně lidí si spojuje bubnování s konkrétními představami – hippíci v parku, domorodci u ohně, šamanské bubnování atp. My jsme chtěli \ ukázat lidem, že rytmus má každý v sobě a může bubnovat bez ohledu na vnější okolnosti.“

Pokud jste ještě nikdy nebubnovali, anebo trochu ano, ale nevíte, jak na to, anebo bubnujete a rádi byste si užili této činnosti ve větší skupině, bude pro vás bubnování s Petrem Šušorem jistě velkým zážitkem. Petr nejen skvěle ovládá svůj nástroj, ale také dokáže vést skupinu bubnujících – a to s velmi příjemným, pokorným přístupem. Sám sebe označuje za facilitátora – tj. ten, který “je prostředníkem, ne učitelem. Jeho hlavní úkol je postarat se o vybudování dobré atmosféry, kde si lidé budou připadat bezpečně a budou se tu schopni svobodně hudebně vyjádřit.” Během festivalu se s ním budete moci setkat v 10hod, kdy povede na zahradě před letohrádkem workshop pro sbory, a ve 13hod, kdy povede na stejném místě workshop pro vás.

Přečtěte si více na jeho stránkách: http://www.bubnujeme.cz/

Kateřina Andršová

Etnomuzikoložka, pedagožka, lektorka hudebních workshopů, pro Český rozhlas a připravuje pořady s tematikou etnická hudba a world music.

S dětmi bude vyrábět tradiční nástroje z netradičního materiálu a na konec si s nimi i zahraje.

Kateřinu Anršovou jsme poznali během práce na projektu Heya, Heya! věnovaném etnické hudbě. Od té doby se naše spolupráce stále prohlubuje. Kateřina dokázala Bruncvíky vytáhnout z letargie a nadchla je pro netradiční hudbu – africkou, indiánskou, židovskou, … a další. Během festivalu bude s dětmi vyrábět origonální hudební nástroje, na které je posléze naučí i hrát. Děti si tak budou moci zažít radost z toho, že přistoupí k nástroji s jistotou a bez obav, protože jeho mechanismus budou přesně znát a pod laskavým vedením Kateřiny ho i hravě ovládnou.

Marta Ebenová a Michael Verner

Dvojice Marta Ebenová a Michael Verner se setkala díky chlapeckému sboru Bruncvík, ve kterém Michael zpíval a Marta učila. Kromě lásky ke zpěvu a muzicírování je spojuje hluboká hudební tradice v jejich rodinách. K užší spolupráci se poprvé dostali při výuce hudební nauky v Bruncvíku, kterou se od začátku snažili pojmout tvořivým způsobem se zaměřením na to, aby se chlapci v první řadě not nebáli, ale právě naopak – aby si s notami dokázali spíše přátelsky pohrávat, než propadat frustrujícímu soupeření o to, „kdo s koho“. Oba se učili zpívat u Lenky Pištěcké a tyto své cenné zkušenosti se nyní snaží uplatňovat a předávat dál – Marta mimo jiné jako sbormistryně přípravných odděleních Bruncvíku – Benjamínků a Lvů. Do jejich festivalového stánku si děti budou moci přijít zkusit přečíst písničku z not a způsobem spbě nejbližším ji zrealizovat, ať už zpěvem, hrou na nástroj, či třeba kresbou, fantazii se meze nekladou.