Slavíci v zahradě

Novinky

Slavíci v zahradě! Festival Chlapeckých sborů - den plný klučičích her a zpěvu. Kluci, zpívejte!
Milí přátele, už jste někdy viděli 120 kluků, jak se spolu honí ve štafetách, přetahují lano a pak společně nádherně zazpívají ? Určitě přijďte 28.5. na náš festival! Kluci zpívejte!
BRUNCVÍK– pořadatel festivalu Slavíci v zahradě - se již 16 let snaží aktivním muzicírováním o propagaci chlapeckého zpěvu. Sám zpívá od chorálu po etnickou hudbu všechny styly, mezi svými členy nedělá rozdíly. Mottem sboru je radost ze zpěvu bez strachu z chyb.
Z Opavy přijede KOSTERÁČEK se svým sbormistrem, zpěvákem, violoncellistou, varhaníkem a nadšeným propagátorem chlapeckého zpěvu Karlem Kosterou. Kromě vlastní umělecké činnosti založil též Festival duchovní hudby Opava (1990) a je tedy doslova opavskou legendou. Kluci zpívejte!
DOMNI, GAUDETE ! (Pánové, radujte se!), jsou kluci z Jablonce, tedy jeden z přípravných sborů DPS Iuventus, Gaude! Jejich nadšeným sbormistrem je MgA. Tomáš Pospíšil, který se kluky snaží více zaujmout zpěvem i společnými výpravami s jejich tatínky. Kluci zpívejte !
PÁNI KLUCI jsou z Litoměřic. Sídlí v ZŠ Boženy Němcové a se svým sbormistrem Václavem Hančem už procestovali kus světa. Zpívají v koncertních sálech i na vandru. Kluci zpívejte!
Pueri 3 jsou nejstarší a poslední přípravkou před vstupem do hlavního sboru - Pueri Gaudentes, který vznikl v roce 1990, sídlí v Praze a jeho zakladatelkou je Zdena Součková. Kluci zpívejte!
Pavel Jurkovič (1933 - 2015) byl český hudebník, zpěvák, skladatel, pedagog a popularizátor lidových písní. Zpěv začal studovat po válce již ve svých dvanácti letech v pražské Schole cantorum při břevnovském klášteře. Stal se členem pozdějších Pražských madrigalistů, studoval v Salcburku u Carla Orffa a založil Českou Orffovu společnost. A hlavně: miloval a propagoval chlapecký zpěv!